Dagmar Moc Králová

Hraji si s pohybem a skrze tělesný prožitek pomáhám lidem napojit se na své vize, aby plynuly v lehkosti.
Někdy je zapotřebí vyvinout i trochu síly a jít do akce.
V tvorbě má ovšem každý své tempo, které se různě mění.
Prostřednictvím vnímání signálů těla tak lze uchopit aktuální možnosti a realizovat své vize krůček po krůčku.

V rámci práce s tělem nabízím poradenství jak online tak offline a organizuji víkendové workshopy pro možnost více se naladit sami na sebe.
To vše doplňuji dotekovým ošetřením a šířením principů vnímání těla i v online prostoru.
Pokud v práci hodně sedíš a nemůžeš najít tu „správnou“ pozici, nemáš tolik času na pohyb jako dříve nebo Ti chybí energie, v rámci poradenství Tě zkusím nasměrovat a trošku Tvůj život nastartovat.
Bez Tvé spolupráce to ovšem nepůjde.
Navedu Tě, jak objevovat své možnosti, abys měl/a nástroje k péči o své tělo nejen pohybem, ale i kreativními chvikami klidu.
Na rozdíl od individuálních setkání nabízí workshopy možnost sdílení v menší skupince. Slovní sdílení není povinné.
Vše je jen nabídka, kterou můžeš a nemusíš využít. Vnímám jako užitečné i pouhé sdílení ve smyslu bytí ve společnosti.
Pobyt v klidném a mírutvorném prostředí je užitečný ve chvíli, kdy si člověk připadá sám, a tak trochu jako „marťan“.
Tvoříme prostředí bez hodnocení, s přijetím naší různorodosti. Inspirujeme se navzájem.
Kdykoliv se cítíš ve skupině v nepohodě, můžeš klidně opustit prostor. Práci s vnímáním těla šířím i online.
V lehkosti zkouším inspirovat jednoduchými triky v FB skupině Laskavě DO POHYBU nebo i ochutnávkou na YouTube kanále Dagmar Moc Králová programem Nohama na zemi. K tomu jsem sepsala i příběhový eBook k dostání v eshopu a mém webu. A mnohé také připravuji.

REFERENCE:

S Dášou dlouhodobě spolupracuji, navštěvuji ji individuálně a účastním se jejích kurzů. Naučila mě, že nejde očekávat rychlé změny hned, ale pokud člověk nechá do svého života vstupovat nové prvky, nové pohybové vzorce, ale i nové „vzorce mysli“, tak začnou přicházet změny, které zdaleka překonají původní očekávání. U mě konkrétně to znamená, že zablokovaná ramena, kvůli kterým jsem Dášu vyhledal, mi už nedělají žádné potíže. K tomu jsem se ale naučil, jak je tato část těla propojená s dalšími (čelist, hrdlo…), kde jsem taky cítil různé potíže, kvůli kterým by mě ale nenapadlo vyhledat fyzioterapeuta, a které se taky začaly zlepšovat. Co je ale asi nejdůležitější, začal jsem v běžných dnech věnovat pozornost svému tělu, začal jsem jím být fascinován, začal jsem mít radost z přirozeného svobodného pohybu a z toho všeho výrazně čerpám i ve své práci rodinného terapeuta.

Pavel Nepustil, http://nepustil.narativ.cz/

S Dagmar Moc Královou jsem prožila víkend na workshopu Prožij pohyb a setkala jsem se s ní i jako s fyzioterapeutkou, kdy ošetřovala mou dceru. Její přístup vnímám jako velmi citlivý, vnímavý s ohledem a respektem ke každému jednotlivému člověku. Dáša velmi citlivě pracuje nejen s tělem, ale pečlivě volí i slova, která celé její práci dodávají ještě i něco navíc. To, čemu se Dáša věnuje, považuji za velmi přínosné nejen pro odborníky, kteří pracují s lidským tělem, ale i pro každého, kdo se chce jen „naučit“ vnímat svoje tělo, zastavit se v každodenním životě a vnímat ho s větší pozorností a citlivostí. Umět si i pomoc/ošetřit se, jak Dáša říká v okamžicích/situacích, kdy odteče energie, nálada, zkrátka, když máte dost. Její práci rozhodně DOPORUČUJI!

Klára Šallé

S Dagmar jsem měla možnost dlouhodobě spolupracovat v rámci prevence zranění, kompenzačních cvičení, fyzioterapie a sportovním tréninku jako takovém. Ona z pozice odborníka, fyzioterapeuta, a já z pozice sportovce, který se zajímá o své tělo do podstaty věci. Kromě fyzioterapeutické péče mi pomohla s pochopením základních fyziologických zákonitostí a propojením pohybového aparátu s vědomým vnímáním přímo při sportovní aktivitě různého druhu. Jejími principy se řídím dodnes a neumím si bez nich představit mou aktivní sportovní činnost. Proto jsem velmi ráda, že se rozhodla své zkušenosti sdílet mezi širokou veřejnost. Pochopit fungování těla je náročné a ebook Nohama na zemi může být považován za první krok. Je napsán stručně, jasně a výstižně tak, aby každý, kdo se v této problematice neorientuje, dostal chuť na další vzdělávání. A naopak každý, kdo se v této problematice již orientuje, tak si rozšířil své povědomí o další vícerozměrný pohled na věc. Dagmar a její tvorbu doporučuji určitě každému.

Lucia Štulrajterová, instagram: flowments_by_lucia (@lucia_stulrajterova)

Ebook Nohama na zemi je úžasný počin. Konečně! Konečně člověk, který se dívá na tělo komplexně a dokáže to podat jasně a srozumitelně. Pracuji jako masérka, ale spíše bych svou práci definovala jako detektivku na lidském těle. Jsem přesvědčená, že naše individuální odlišnosti vyžadují individuální přístup – a ten Dáša nabízí. Pustila jsem si ji do počítače, a tím pádem domů, a už jsem se jí nezbavila. Začetla jsem se, začala to zkoušet a už byla v procesu. Tak dobře napsaná knížka o tom, jak má člověk cítit sám sebe... Mluví mi z duše a osobně mě posunula do dalších sfér přemýšlení o těle – protože i když nepracujeme stejnými metodami, vzájemně se doplňují. Ráda se učím a nechávám inspirovat a v tomto ebooku jsem našla obojí. Přivedla mě na úžasné myšlenky. Nemám co dodat, upřímně doporučuji každému z nás.

Paulína Baloghová, www.detektivkanaludskomtele.sk

Víkendový kurz PROžij POHYB byl pro mě něco netradičního, nového. Cíl jsem měla jasný – vyčistit hlavu od každodenních starostí a užít si samu sebe. Lektorka nás vedla ke zpomalení, poznání vlastního těla, dechu – součástí každého živého tvora, které se však snažíme uspěchaným životním stylem přebít. Dáša nám předala hromadu informací a návodů pro každodenní život v klidu a zdraví. A to je v dnešní době k nezaplacení. Děkuji, že jsem mohla být součástí skvělé party. Každý předal kousek sebe do celkové skládačky a mé očekávání se naplnilo na 100 %. Chcete se zastavit, ale nevíte jak na to? Dášiny kurzy jsou to ideální místo.

Ing. Ivana Minářová, https://minarova.cz/

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Dagmar Moc Králová“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *